top of page

Семінар -  тренінг для батьків та педагогів "Сенсорна інтеграція як основа активізації мови та

  • Людмила Іванівна Клименко
  • 6 дек. 2018 г.
  • 2 мин. чтения

30 листопада 2018 року в спеціалізованій групі №4 для дітей з порушеннями пізнавальної діяльності відбувся семінар - тренінг для батьків та педагогів на тему: "Сенсорна інтеграція як основа активізації мови та подолання комунікативних труднощів у дітей з аутизмом»

Спікер семінару, вчитель - дефектолог Клименко Л. І. провела з батьками інтерактивний полілог у формі аналітичної гри «Я можу, хочу, буду, стану», у якій, ніби від імені дитини, виявили основні проблеми розвитку , оцінили досягнення та успіхи дітей, окреслили коло задач щодо подолання труднощів у навчанні та спілкуванні.

У короткому теоретичному блоці разом з батьками відшукали відповідь на питання : чому особливі дітки не мають потрібного імпульсу для виконання певної дії, промовляння слів, прийняття відповідного положення тіла?

Це пов’я зано з порушеннями важливої психічної якості дитини - здатності до сенсорної інтеграції.

Сенсорна інтеграція – це процес, під час якого нервова система людини отримує інформацію від рецепторів всіх відчуттів ( дотик, вестибулярний апарат, відчуття тіла, нюх, зір, слух, смак), потім аналізує їх і інтерпретує так, щоб вони могли бути використані в цілеспрямованій діяльності.

У особливих дітей мають місце порушення обробки сенсорних сигналів, що визиває дисфункції в мовленнєвому , моторному, пізнавальному розвитку, а також в поведінкових проявах дитини.

Батьки та педагоги означили основні симптоми порушення сенсорної інтеграції у своїх дітей:

  • слабка рухова координація (великої або дрібної моторика);

  • труднощі в концентрації, імпульсивність;

  • швидка стомлюваність, непродуктивність зорового сприйняття;

  • відмова від соціальних контактів;

  • затримка розвитку мови, рухового розвитку, а також труднощі в навчанні;

  • слабка організація поведінки, відсутність планування.

Зробили висновок про необхідність активного включення елементів терапії сенсорної інтеграції у всі види діяльності дітей з метою посилення, балансування і розвитку обробки сенсорних стимулів центральною нервовою системою.

Методи сенсорної інтеграції повинні включатися як складові частини в корекційно- розвивальні заняття в дитячому садку та під час спілкування з дітьми у родині. Недооцінити значення стимуляції сенсорного сприйняття світу неможливо. Через розвиток сенсорики ми даємо дитині механізм пізнання світу.


Людмила Іванівна запропонувала батькам комплекс стратегій з сенсорної інтеграції для розвитку тактильної системи; для розвитку пропріоцептивної системи (відчуття тіла); для розвитку вестибулярної системи; для розвитку візуальної системи.


Батьки мали змогу побачити та випробувати велику кількість дидактичного матеріалу для сенсорних ігор, вчилися проспівувати голосні звуки на мотив дитячих пісень, складати фрази та описові розповіді за мнемо-таблицями, намагалися округляти рот за допомогою бублика, який держали губами та просовували язик вперед. Залюбки пограли в звукове лото. Правильно впізнали звуки, характерні для тварин, машин, природних явищ, побутової техніки, людей, що плачуть чхають,сміються. Почувши звук, знаходили відповідну картинку або іграшку.


Дуже сподобалося батькам займатися пісочною арт-терапією на електричному планшеті. Вони відчули, наскільки це чудово малювати пальчиком або пензликом по піску на екранах різного кольору, спробували відшукати

в пісочку заховані фігурки, подувши в трубочку, а також зробили «дитячий ксерокс», обводячи контури малюнків , завдяки підсвічуванню екрану знизу.


Батьки познайомилися з сучасним тренажером – балансиром для розвитку вестибулярної сфери, який активно впроваджують в роботу колеги дитячого садка. Спочатку учасники виконали кілька базових вправ для розвитку рівноваги, а потім потренувалися балансувати на тренажері та одночасно промовляти склади ,слова, ловити м’ячик, кидати кульку у ціль. Переконавшись у користі балансира для стимулювання всіх сенсомоторних функцій і автоматизації мовленнєвих навичок дітей, батьки дійшли згоди придбати тренажер для корекційних занять у групі.

Спілкування педагогів і батьків вийшло живим та продуктивним. Ми упевнені, що обмін досвідом з розвитку та виховання наших особливих малюків робить нас більш спроможними їм допомогти. І це головне.


Недавние посты

Смотреть все
Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2017 Ясла-садок №157 «Зоряний».

Сайт создан на Wix.com

© Copyright ДНЗ №157 Маріуполь
bottom of page